Istorija

Lopšelis-darželis stovi vaikams dėkingoje, turtingoje vaizdiniais aplinkoje. Slyvų, obelų ir kitų medžių apsuptyje. Mūsų ugdytiniai laimingi, nes gali matyti pavasarį ant obels šakos brinkstantį pumpurą, besiskleidžiantį žiedą, justi jo kvapą, stebėti bitę darbininkę, godžiai geriančią žiedo nektarą. Vaikai laimingi: galėdami šokti po krintančiu žiedlapių lietumi, stebėdami kaip baltas obelų nuometas keičiasi ir užsimezga vaisiai, matydami rudenį jau sunokusius vaisius ir svyrančias nuo jų obelų šakas. Gyvenimas, aplinkos vaizdai keičiasi mūsų akyse, stebėjimas vyksta čia ir dabar. Tenkinant poreikį pažinti artimiausią aplinką, vaikai supažindinami su miestelio žymesniais statiniais ir vietomis (Švėkšnos „Šalnos“ upeliu , tvenkiniu, skulptūromis: (medžioklės deivės Dianos, Šv. Marijos, dvaro vartais, saulės laikrodžiu, „ Beždžionių“ tiltu, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Grafų Pliaterių vila), gimnazija.

  • Švėkšnos lopšelis-darželis buvo pastatytas ir savo veiklą pradėjo 1989m. liepos 03d. Naujai pastatytame darželyje buvo 140 vietų, sukomplektuotos 6 grupės  2 lopšelio ir 4 darželio. Jas lankė 108 vaikai.
  • Nuo 1993/94 m.m. pastebimas ryškus vaikų sumažėjimas. Tais metais buvo sukomplektuotos tik 3 grupės (jas lankė 48 vaikai).
  • Nuo 2003/2004m.m. sukomplektuojamos 4 grupės. 1 lopšelio, 2 darželio ir 1 priešmokyklinio ugdymo trumpo buvimo grupė. Jas lanko 63 vaikai.

Atsižvelgiant į tėvų pageidavimus ir pateiktus prašymus, Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2018 m. rugsėjo 1d. Švėkšnos lopšelyje-darželyje įsteigta viena papildoma ikimokyklinio ugdymo grupė.

Šiuo metu įstaigoje veikia 5 ikimokyklinio ugdymo grupės. Jas lanko 88 vaikai nuo 1-7 metų.