SVEIKATINGUMO SAVAITĖ „ŽVALUS RYTAS“ IR „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

Vaiko sveikata – ugdymo vertybė. Išugdyti sveiką vaiką, stiprų, gerai fiziškai ir psichiškai išsivysčiusį žmogų, yra didžiulis menas ir mokslas. Vaikų sveikatai įtakos turi ugdymo procesas, fizinis aktyvumas, psichologiniai veiksniai, mityba, asmens higiena, ugdymo institucijos, namų aplinka. Gera sveikata pati neateina. Tam reikia pedagogų ir tėvų rūpesčio, pastangų, sistemingo ir nuoseklaus darbo.

Norėdami, kad vaikas užgautų sveikas, turime nepamiršti, kad jam  reikia daug judėti – ne mažiau kaip 3 val. per dieną. Reguliariai sportuojant, formuojasi lankstumas, vikrumas, judesių plastiškumas. Tačiau fizinę veiklą organizuoti vaikams reikia taip, kad jie patirtų judėjimo džiaugsmą. Tai galima pasiekti tik tuomet, kai judėjimas yra neslopinamas, bet skatinamas. Žaidimai, įdomios užduotys, pačių mažųjų ieškojimai ir atradimai – tai priemonės, skatinančios vaikus judėti.

Sveikam vaikui labai svarbu tinkamas dienos ritmas, visavertis miegas. Kasdien guldamas ir keldamasis tuo pačiu metu, vaikas greičiau užmiega ir pabunda be žadinimo. Jeigu vaiką visgi tenka žadinti, tai reikia daryti švelniai ir ramiai. Susiformavęs dienos ritmas padeda vaikui jaustis saugiai, jis žino, ko reikia tikėtis.

Apie miego naudą vaikams pasakojo Nijolė Brazienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, o judriųjų žaidimų vaikus mokino „Zuikis Puikis“ – Stanislava Ziena Rimkienė, auklėtoja ir Seva Zaveckienė, bendrosios praktikos slaugytoja.