Ketvirtasis Comenius projekto “FIRST STEP TOWARDS HEALTHY LIFE“ susitikimas Turkijoje

2012 metų spalio 18-22 dienomis vyko jau ketvirtasis projekte dalyvaujančių šalių susitikimas Siirt mieste, Turkijoje. Į susitikimą vyko Švėkšnos lopšelio-darželio direktorė Rita Bagdonienė,  auklėtojos Nerita Lidžiuvienė ir Inga Šakienė.

Ketvirtojo susitikimo Turkijoje metu projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šios šalies švietimo sistema, apsilankė dviejų  tipų švietimo įstaigose: privačiame  bei socialiai remtinų šeimų skirtame  projekto partnerių iš Siirt miesto „Anakulu“  darželiuose, kur stebėjo vaikų meninius pasirodymus, edukacines erdves, bendravo su vaikais bei įstaigų bendruomenių nariais. Vaikai nudžiugino savo drąsa, smalsumu ir noru bendrauti. Pajutome didžiulę pagarbą žmogui, savo šaliai, išugdytą patriotiškumo jausmą. Turėjome progą įsitikinti, kiek daug dėmesio skiriama kultūros tradicijų , sveikos gyvensenos puoselėjimui. Vizito metu projekto dalyviai turėjo galimybę pristatyti projektą ir savo šalių švietimo sistemas.

Buvome pagerbti Siirt savivaldybėje, kur apsikeitėme dovanomis su miesto meru. Siirt -  miestas su turtinga istorine praeitimi, gyvenantis tolerancijos tarp skirtingų religijų ir kultūrų idėjomis.
Vizito programa buvo turtinga renginiais ir ekskursijomis: dalyviai  susipažino su šio krašto istorija ir tradicijomis, turėjo galimybe aplankyti  istorines, kultūrines vietas ir muziejus.  Žavėtis Botano upe, kalnais, vienuolynais ir mečetėmis. Stebėti vestuvių ceremonijoje vienoje turkų šeimoje, pasimokyti turkiškų šokių.

Darželio bendruomenė džiaugiasi, kad įgyvendinami projektai pagal Mokymosi visą gyvenimą programos veiklas kiekvienos išvykos metu  praplečia savo akiratį, įgyja naujos patirties, „pasisemia“ idėjų, kurias vėliau galės panaudoti savo kasdieniame darbe.

COMENIUS VEIKLOS PRISTATYMAS TURKIJAI (MS Power Poitn formatas)