Penktasis Comenius projekto “FIRST STEP TOWARDS HEALTHY LIFE“ susitikimas Slovėnijoje

Pavasaris – tai gamtos atbudimo, naujų darbų pradžios metas. Tačiau Švėkšnos lopšelio-darželio pedagogai ne tik imasi naujų darbų, bet ir tęsia jau pradėtus. Įstaiga toliau vykdo savo veiklą tarptautiniame Comenius projekte „Pirmas žingsnis link sveikos gyvensenos“. 2013metų gegužės 16-20 dienomis  Slovėnijoje esančiame Škofja Loka  mieste darželyje įvyko penktasis-paskutinis projekto partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo pedagogai iš Turkijos, Lenkijos, Vengrijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo projekto koordinatorė, lopšelio-darželio direktorė Rita Bagdonienė ir auklėtojos Inga Šakienė, Nerita Lidžiuinė, Ramutė Toleikienė, auklėtojos padėjėja Ana Lengvinienė.

Atvykusius svečius darželio šeimininkai maloniai priėmė, pavaišino tradiciniu pyragu bei pakvietė  apžiūrėti įstaigą, susipažinti su joje dirbančiais pedagogais bei vaikais. Aplankius grupes, projekto dalyvius pasveikino ikimokyklinių grupių  ugdytiniai. Jie parodė liaudišką programėlę.

Vizito Slovėnijoje metu projekto partneriai supažindino šios  su savo šalies švietimo sistemomis, dalinosi gerąja darbo patirtimi, organizavo praktinės veiklos užsiėmimus. Dalyviai  susipažino su šio krašto istorija ir tradicijomis, turėjo galimybe aplankyti istorines, kultūrines vietas.

Įgyvendindami  projekto tikslus- padėti vaikams įsisavinti supratimą apie sveiko gyvenimo būdo svarbą, projekto dalyviai aptarė savo šalyse įvykdytus etapus. Jie demonstravo skaidres apie vykusius renginius, diskutavo apie baigiamą vykdyti projektą, jo naudą, sėkmes ir nesėkmes. Susitikimo metu direktorė Rita Bagdonienė kalbėjo, kad ugdytiniai turi galimybę jau ikimokykliniame amžiuje daugiau sužinoti apie Europa, apie jų bendraamžiu gyvenimą kitose šalyse, susipažinti su skirtingomis kultūromis,  tradicijomis, bei ugdytis toleranciją kitų tautybių žmonėms ir jų gyvenimo būdui.  Šis projektas padeda ugdyti vaikų pažintinę, sveikatingumo, komunikacinę, socialinę ir meninę kompetencijas, skatina norą išmokti kitos kalbos žodžių.Projektinė veikla tobulina komandinio darbo įgūdžius, skatina visą įstaigos bendruomene susivienyti bendrai veiklai. Susitikimų akimirkos, įamžintos foto ir vaizdo medžiagoje yra pasiekiamos įstaigos bei miestelio bendruomenei.

Po įtemptos projektinės veiklos, „Vrtec Škofja Loka“ darželio pedagogai organizavo  kelionę po įžymias Slovėnijos vietas. Projekto partneriai aplankė Škofje Loka mieste esančią pilį, slidinėjimo trasą, grožėjosi didingais kalnais, pabuvojo Kekeco žemėje. Aplankėme sostinę Liublianą, Piranos miestą. Visiems projekto dalyviams didžiausią įspūdį padarė didžiausias pasaulyje urvas „Postojnska Jama”.

Buvo išties įspūdinga. Sunku mintimis perduoti patirtus įspūdžius. Ne veltui liaudies išmintis byloja „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“ .

Vykdant daugiašalės partnerystės projektą atsirado didesnės galimybės pedagogams kelti savo pedagoginę kvalifikaciją tarptautiniu lygmeniu. Susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, ugdymo programomis bei ugdymo būdais ir metodais.

COMENIUS VEIKLOS PRISTATYMAS SLOVĖNIJAI (MS Power Poitn formatas)